Posted on Hozzászólás most!

Horgolóiskola: 7. Biztonsági szemek

Személy szerint utálom összevarrni az elkészült állatok egyes testrészeit, ha lehetne ezt a lépést mindig kihagynám. Valamint utálok nekik szemet-orrot-szájat-akármit hímezni. Szerencsére a szem felvacakolását könnyen meg lehet úszni a biztonsági szemek használatával.

p3070010.JPG

 

Na jó, a biztonsági szemeket nem a magamfajta lusták kedvéért találták ki. Az elsődleges szempont a biztonság volt, hiszen az emlegetett szemeket nagyon nehéz, mondjuk úgy, hogy lehetetlen eltávolítani a kész munkából, még egy egyébként nagyon leleményes gyereknek is. Így nem kell aggódni, hogy valaki lenyeli (azért persze három év alatti gyerekeknek akkor se adjuk a kezébe…). Fontos szempont az is, hogy életet kölcsönöznek a horgolt állatunk arcának, kifejezőbb lesz a tekintete.

A műanyag szemek két részből állnak, a látható rész mögött, a szem folytatásaként van egy hornyokkal ellátott szár (ez az egész darab úgy néz ki, mint egy csavar). Ezt kell kívülről beleilleszteni a kész horgolásba a minta által megadott helyre és távolságra. Majd hátulról rá kell húzni és rá kell pattintani egy másik, szintén műanyag lapot, aminek a peremébe a hornyok beleakadnak, megakadályozván, hogy a szem kiessen.

 

Biztonsági szemek készülnek mindenféle méretben; színben; vannak, amik pupillával vannak ellátva; léteznek macskaszemek, maciszemek, békaszemek; saját kézzel festhető szemek; válogathatunk ízlésünk szerint. Azt azért zárójelben elmondom, hogy én már találkoztam rengeteg silány minőségű szemmel. Ezek vagy kiestek maguktól, vagy lehetetlen volt a két részt összedugni (ilyenkor sokan bevágják a hátsó részt, de szerintem akkor a szem már nem biztonságos).

Hol lehet a biztonsági szemekhez hozzájutni? Kisebb-nagyobb választékban sok helyen, sokféle minőségben. Viszont soha nem csalódtam még a Biztonsági Szemész által árusított szemekben, mindenkinek szeretettel ajánlom.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük